Calificată pentru a cincea oară consecutiv în cupele europene, unde, de fiecare dată a avut un parcurs remarcabil – ajungând cel puţin până în faza play-off-ului grupelor, ultimul sezon fiind de-a dreptul istoric, cu o calificare, în premieră, în „primăvară”.

Partida tur dintre PFC Zira și FC Differdange va avea loc pe 29 iunie, iar returul pe 6 iulie. 

Turul 1 preliminar (29 iunie şi 6 iulie):
Maccabi Tel-Aviv (Israel) - Tirana (Albania)
Kairat Almaty (Kazakhstan) - Atlantas (Lituania)
Beitar Ierusalim (Israel) - Vasas (Ungaria)
Ordabasy (Kazakhstan) - Široki Brijeg (Bosnia)
Steaua Roşie Belgrad (Serbia) - Floriana (Malta)
Valletta (Malta) - Folgore (San Marino)
Ventspils (Letonia) - Valur Reykjavík (Islanda)
St Johnstone (Scoţia) - Trakai (Lituania)
Odd (Norvegia) - Ballymena United (Irlanda de Nord)
Shakhtyor Soligorsk (Belarus) - Sūduva (Lituania)
Mladost Lučani (Serbia) - İnter Bakı (Azerbaijan)
Chikhura Sachkhere (Georgia) - Altach (Austria)
Fola Esch (Luxemburg) - Milsami Orhei (Moldova)
Partizani (Albania) - Botev Plovdiv (Bulgaria)
UE Santa Coloma (Andorra) - Osijek (Croaţia)
Zaria Balti (Moldova) - FK Sarajevo (Bosnia)
Bala Town (Ţara Galilor) - Vaduz (Liechtenstein)
VPS Vaasa (Finlanda) - Olimpija Ljubljana (Slovenia)
Connah's Quay Nomads (Ţara Galilor) - HJK Helsinki (Finlanda)
SJK Seinäjoki (Finlanda) - KR Reykjavík (Islanda)
Shirak (Armenia) - Gorica (Slovenia)
Zirä (Azerbaijan) - Differdange (Luxemburg)
Vojvodina (Serbia) - Ružomberok (Slovacia)
Slovan Bratislava (Slovacia) - Pyunik (Armenia)
Rabotnicki (Macedonia) - Tre Penne (San Marino)
Rangers (Scoţia) - Progrès Niederkorn (Luxemburg)
Domžale (Slovenia) - Flora Tallinn (Estonia)
Crusaders (Irlanda de Nord) - Liepāja (Letonia)
Nõmme Kalju (Estonia) - B36 Tórshavn (Insulele Feroe)
Levadia Tallinn (Estonia) - Cork City (Irlanda)
Dacia Chisinau (Moldova) - Shkëndija (Macedonia)
Levski Sofia (Bulgaria) - Sutjeska (Muntenegru)
Irtysh Pavlodar (Kazakhstan) - Dunav Ruse (Bulgaria)
Jagiellonia Białystok (Polonia) v-Dinamo Batumi (Georgia)
Željezničar (Bosnia) - Zeta (Muntenegru)
AEK Larnaca (Cipru) - Lincoln (Gibraltar)
Midtjylland (Danemarca) - Derry City (Irlanda)
Dinamo Minsk (Belarus) - NSÍ Runavík (Insulele Feroe)
Ferencváros (Ungaria) - Jelgava (Letonia)
Lyngby (Danemarca) - Bangor City (Ţara Galilor)
Trenčín (Slovacia) - Torpedo Kutaisi (Georgia)
Lech Poznań (Polonia) - Pelister (Macedonia)
Mladost Podgorica (Muntenegru) - Gandzasar-Kapan (Armenia)
Videoton (Ungaria) - Balzan (Malta)
AEL Limassol (Cipru) - St Joseph's (Gibraltar)
Skënderbeu (Albania) - Sant Julià (Andorra)
Haugesund (Norvegia) - Coleraine (Irlanda de Nord)
Stjarnan (Islanda) - Shamrock Rovers (Irlanda)
IFK Norrköping (Suedia) - Prishtina (Kosovo)
AIK (Suedia) - KÍ Klaksvík (Insulele Feroe)

Turul 2 preliminar (13 iulie şi 20 iulie)
Partizani (Albania)/Botev Plovdiv (Bulgaria) - Beitar Ierusalim (Israel)/Vasas (Ungaria)
Željezničar (Bosnia)/Zeta (Muntenegru) - AIK (Suedia)/KÍ Klaksvík (Insulele Feroe)
Haugesund (Norvegia)/Coleraine (Irlanda de Nord) - Lech Poznan (Polonia)/Pelister (Macedonia)
Apollon Limassol (Cipru) - Zaria Balti (Moldova)/FK Sarajevo (Bosnia)
AEK Larnaca (Cipru)/Lincoln (Gibraltar) - Levadia Tallinn (Estonia)/Cork City (Irlanda)
Brøndby (Danemarca)/VPS Vaasa (Finlanda)/Olimpija Ljubljana (Slovenia)
Rabotnicki (Macedonia)/Tre Penne (San Marino) - Dinamo Minsk (Belarus)/NSÍ Runavík (Insulele Feroe)
Kairat Almaty (Kazahstan)/Atlantas (Lituania) - Skënderbeu (Albania)/Sant Julià (Andorra)
IFK Norrköping (Suedia)/Prishtina (Kosovo) - St Johnstone (Scoţia)/Trakai (Lituania)
Slovan Bratislava (Slovacia)/Pyunik (Armenia) - Lyngby (Danemarca)/Bangor City (Ţara Galilor)
Panionios (Grecia) - Shirak (Armenia)/Gorica (Slovenia)
Hajduk Split (Croaţia) - Levski Sofia (Bulgaria)/Sutjeska (Muntenegru)
Stjarnan (Islanda)/Shamrock Rovers (Irlanda) - Mladá Boleslav (Cehia)
Zirä (Azerbaidjan)/Differdange (Luxemburg) - Astra Giurgiu (România)
Nõmme Kalju (Estonia)/B36 Tórshavn (Insulele Feroe) - Videoton (Ungaria)/Balzan (Malta)
Maccabi Tel-Aviv (Israel)/Tirana (Albania) - SJK Seinäjoki (Finlanda)/KR Reykjavík (Islanda)
Chikhura Sachkhere (Georgia)/Altach (Austria) - Dinamo Brest (Belarus)
Aberdeen (Scoţia) - Ordabasy (Kazahstan)/Široki Brijeg (Bosnia)
Valletta (Malta)/Folgore (San Marino) - Utrecht (Olanda)
Östersund (Suedia) - Galatasaray (Turcia)
Ferencváros (Ungaria)/Jelgava (Letonia) - Midtjylland (Danemarca)/Derry City (Irlanda)
Vojvodina (Serbia)/Ružomberok (Slovacia) - Brann (Norvegia)
Mladost Lučani (Serbia)/İnter Bakı (Azerbaidjan) - Fola Esch (Luxemburg)/Milsami Orhei (Moldova)
Sturm Graz (Austria) - Mladost Podgorica (Muntenegru)/Gandzasar-Kapan (Armenia)
Crusaders (Irlanda de Nord)/Liepāja (Letonia) - Shakhtyor Soligorsk (Belarus)/Sūduva (Lituania)
Bala Town (Ţara Galilor)/Vaduz (Liechtenstein) - Odd (Norvegia)/Ballymena United (Irlanda de Nord)
Dacia Chisinau (Moldova)/Shkëndija (Macedonia) - Connah's Quay Nomads (Ţara Galilor)/HJK Helsinki (Finlanda)
Gabala (Azerbaidjan) - Jagiellonia Białystok (Polonia)/Dinamo Batumi (Georgia)
Ventspils (Letonia)/Valur Reykjavík (Islanda) - Domžale (Slovenia)/Flora Tallinn (Estonia)
Trenčín (Slovacia)/Torpedo Kutaisi (Georgia) - Bnei Yehuda Tel-Aviv (Israel)
Rangers (Scoţia)/Progrès Niederkorn (Luxemburg) - AEL Limassol (Cipru)/St Joseph's (Gibraltar)
Irtysh Pavlodar (Kazahstan)/Dunav Ruse (Bulgaria) - Steaua Roşie Belgrad (Serbia)/Floriana (Malta)
UE Santa Coloma (Andorra)/Osijek (Croaţia) - Luzern (Elveţia)